Livescore

England - Premier League
16:00 Southampton-:-Hull City
16:00 Stoke City-:-West Ham United
16:00 Sunderland-:-AFC Bournemouth
16:00 West Bromwich Albion-:-Leicester City
18:30 Crystal Palace-:-Burnley
France - Ligue 1
17:00 Monaco-:-Toulouse
20:00 Montpellier-:-Lille
20:00 SC Bastia-:-Rennes
20:00 Nantes-:-Lorient
20:00 Guingamp-:-Saint-Etienne
20:00 Metz-:-Nancy
Germany - 1. Bundesliga
15:30 Borussia Dortmund-:-FC Cologne
15:30 Mainz 05-:-Borussia Moenchengladbach
15:30 Werder Bremen-:-Hertha Berlin
15:30 Darmstadt-:-Freiburg
15:30 RasenBallsport Leipzig-:-Ingolstadt
18:30 Wolfsburg-:-Bayern Munich
Italy - Serie A
20:45 Torino-:-Sampdoria
Portugal - Primeira Liga
17:00 Boavista-:-Tondela
17:00 Nacional-:-Rio Ave
19:15 Benfica-:-Estoril
21:30 Chaves-:-FC Porto
Russia - Premier League
15:30 Lokomotiv Moscow-:-Rubin Kazan
18:00 Terek Grozny-:-Ural
Spain - Primera Division
13:00 Real Sociedad-:-Granada
16:15 Real Madrid-:-Valencia
18:30 Las Palmas-:-Atletico Madrid
20:45 Espanyol-:-Barcelona
Argentina - Primera Division
00:05FT Quilmes1:0Talleres
02:15FT Independiente2:2Estudiantes
21:00 Gimnasia LP-:-San Lorenzo
21:00 Huracan-:-Newells Old Boys
21:10 Sarmiento-:-Colon
23:20 Tigre-:-Banfield
Australia - A-League Playoff
11:50 Sydney FC-:-Perth Glory
Austria - Bundesliga
16:00 Austria Wien-:-Sturm Graz
18:30 Salzburg-:-Ried
18:30 Wolfsberger AC-:-Mattersburg
18:30 SKN St. Poelten-:-Altach
Belgium - First Division Playoff EL Grp. A
20:00 Waasland-Beveren-:-St.Truiden
20:30 Lierse-:-KV Mechelen
Belgium - First Division Playoff EL Grp. B
18:00 Genk-:-Kortrijk
20:00 Lokeren-:-Eupen
Bulgaria - First Professional League Championship Playoff
16:00 Levski Sofia-:-PFC CSKA-Sofia
Bulgaria - First Professional League Relegation Grp. 2
19:00 Lokomotiv Gorna Oryahovitsa-:-Beroe
Croatia - 1. Division
15:00 Dinamo Zagreb-:-Cibalia
19:00 Rijeka-:-Inter Zapresic
Czech Republic - 1. Division
17:00 Zlin-:-Mlada Boleslav
20:15 Viktoria Plzen-:-Dukla Praha
Denmark - Superligaen Championship Playoff
16:00 FC Midtjylland-:-FC Nordsjaelland
England - Championship
16:00 Barnsley-:-Burton Albion
16:00 Birmingham City-:-Huddersfield Town
16:00 Blackburn Rovers-:-Aston Villa
16:00 Derby County-:-Wolverhampton Wanderers
16:00 Fulham-:-Brentford
16:00 Ipswich Town-:-Sheffield Wednesday
16:00 Leeds United-:-Norwich City
16:00 Preston North End-:-Rotherham United
16:00 Queens Park Rangers-:-Nottingham Forest
16:00 Reading-:-Wigan Athletic
18:30 Brighton & Hove Albion-:-Bristol City
Finland - Veikkausliiga
15:00 FC Lahti-:-JJK
15:00 HJK-:-FC Inter
15:00 KuPS-:-Ilves
15:00 RoPS-:-PS Kemi
Germany - 2. Bundesliga
13:00 Nuernberg-:-VfB Stuttgart
13:00 Karlsruher SC-:-Kaiserslautern
13:00 Arminia Bielefeld-:-Greuther Fuerth
Hungary - NB I
18:00 Ferencvaros-:-Mezokovesd SE
18:00 Ujpest-:-MTK Budapest
18:00 Diosgyori VTK-:-Vasas Budapest
18:00 Budapest Honved-:-Gyirmot
18:00 Haladas-:-Paksi SE
20:30 Videoton FC-:-Debrecen
Israel - Ligat HaAl Championship Group
17:00 Maccabi Petach Tikva-:-Bnei Sakhnin
19:10 Beitar Jerusalem-:-Maccabi Haifa
20:00 Maccabi Tel Aviv-:-Hapoel Beer Sheva
Israel - Ligat HaAl Relegation Group
16:45 FC Ashdod-:-Hapoel Tel Aviv
16:45 Hapoel Kfar Saba-:-Hapoel Ashkelon
Italy - Serie B
15:00 Latina-:-Ascoli Picchio FC 1898
15:00 Ternana-:-Carpi
15:00 Cittadella-:-Cesena
15:00 Pro Vercelli-:-Perugia
15:00 Bari-:-Pisa
15:00 Spezia-:-SPAL 2013
15:00 Trapani-:-Entella
Mexico - Liga MX Clausura
03:35FT Veracruz1:0Monterrey
N. Ireland - Premiership Championship Group
16:00 Cliftonville-:-Linfield
16:00 Coleraine-:-Ballymena United
16:00 Crusaders-:-Glenavon
N. Ireland - Premiership Relegation Group
16:00 Ballinamallard United-:-Carrick Rangers
16:00 Dungannon Swifts-:-Portadown
16:00 Glentoran-:-Ards
Norway - Eliteserien
18:00 Brann-:-Viking
Poland - Ekstraklasa Championship Group
20:30 Lechia Gdansk-:-Termalica Nieciecza
Poland - Ekstraklasa Relegation Group
15:30 Wisla Plock-:-Ruch Chorzow
18:00 Slask Wroclaw-:-Gornik Leczna
Romania - Liga I Championship Group
19:30 FC Viitorul Constanta-:-Astra Giurgiu
Romania - Liga I Relegation Group
14:00 Tirgu Mures-:-Gaz Metan Medias
Scotland - Premiership
13:00 Rangers-:-Celtic
16:00 Aberdeen-:-St.Johnstone
16:00 Hearts-:-Partick Thistle
16:00 Hamilton Academical-:-Kilmarnock
16:00 Motherwell-:-Dundee FC
Slovenia - Prva Liga
18:00 Gorica-:-Krsko Posavje
20:30 Olimpija Ljubljana-:-Maribor
Spain - Segunda Division
16:00 UCAM Murcia-:-Tenerife
18:00 Levante-:-Real Oviedo
18:00 Valladolid-:-Numancia
20:30 Zaragoza-:-Getafe
Sweden - Allsvenskan
16:00 Hammarby-:-AFC Eskilstuna
Switzerland - Super League
17:45 Lausanne-:-FC Vaduz
Turkey - Super Lig
15:00 Kayserispor-:-Alanyaspor
18:00 Trabzonspor-:-Genclerbirligi
Ukraine - Premier League Relegation Group
13:00 Zirka-:-Karpaty
16:00 Vorskla-:-Stal Kamianske
USA - Major League Soccer
01:40FT Toronto FC2:0Houston Dynamo
21:00 Montreal Impact-:-Vancouver Whitecaps
21:55 Orlando City-:-Colorado Rapids
USA - USL
04:35FT Portland Timbers II0:4San Antonio FC
23:00 Bethlehem Steel FC-:-FC Cincinnati
England - League 2
16:00 Accrington Stanley-:-Luton Town
16:00 Barnet-:-Grimsby Town
16:00 Cambridge United-:-Crawley Town
16:00 Carlisle United-:-Newport County
16:00 Cheltenham Town-:-Hartlepool United
16:00 Doncaster Rovers-:-Exeter City
16:00 Leyton Orient-:-Colchester United
16:00 Mansfield Town-:-Portsmouth
16:00 Morecambe-:-Wycombe Wanderers
16:00 Notts County-:-Blackpool
16:00 Plymouth Argyle-:-Crewe Alexandra
16:00 Yeovil Town-:-Stevenage
Estonia - Meistriliiga
12:00 Trans Narva-:-JK Sillamae Kalev
18:00 FCI Tallinn-:-Paide Linnameeskond
France - Ligue 2
15:00 Troyes-:-Brest
Ireland - FAI Cup
15:00 Edenderry Town-:-Cobh Ramblers
16:00 College Corinthians-:-Ballincollig
19:00 Greystones United-:-Sheriff YC
20:00 Killarney Celtic-:-Boyle Celtic
Italy - Lega Pro Grp. A
16:30 Lupa Roma-:-Alessandria
16:30 Viterbese-:-Arezzo
16:30 Lucchese-:-Carrarese
16:30 Renate-:-Como
16:30 Livorno-:-Cremonese
16:30 Prato-:-Giana Erminio
16:30 Pontedera-:-Piacenza
16:30 Racing Roma-:-Pistoiese
16:30 Olbia-:-Robur Siena
16:30 Pro Piacenza-:-Tuttocuoio
Portugal - Segunda Liga
12:15 Portimonense-:-Leixoes
17:00 Vitoria de Guimaraes B-:-Braga B
Russia - National Football League
07:0021' SKA-Khabarovsk0:0Spartak Nalchik
12:00 FC Tambov-:-Luch Energiya Vladivostok
13:00 Sibir Novosibirsk-:-Zenit St. Petersburg 2
14:00Cnc Mordovya-:-Volga Nyzhny
14:00 Sokol Saratov-:-Tyumen
15:00 Tosno-:-Spartak Moscow II
15:00 Khimki-:-FC Volgar
15:00 Fakel-:-FC Yenisey Krasnoyarsk
15:00 Shinnik Yaroslavl-:-Neftekhimik
16:00 Kuban Krasnodar-:-Dinamo Moscow
16:00 Mordovya-:-Baltika
Scotland - Championship
16:00 Ayr United-:-Hibernian
16:00 Dunfermline Athletic-:-Greenock Morton
16:00 Falkirk-:-Queen of South
16:00 St. Mirren-:-Raith Rovers
18:15 Dundee United-:-Dumbarton
Scotland - League One
16:00 Alloa Athletic-:-Stranraer
16:00 Brechin City-:-Albion Rovers
16:00 East Fife-:-Airdrieonians
16:00 Livingston-:-Peterhead
16:00 Queen's Park-:-Stenhousemuir
Serbia - Super Liga Championship Group
19:00 Mladost Lucani-:-Vozdovac
19:00 Radnicki Nis-:-Javor
Serbia - Super Liga Relegation Group
16:00 Backa Backa Palanka-:-Borac Cacak
16:00 FK Spartak Subotica-:-Novi Pazar
19:00 Rad Beograd-:-FK Radnik Surdulica
Singapore - S.League
13:30 Albirex Niigata FC-:-Warriors FC
Spain - Segunda B Grp. I
18:00 Coruxo F.C.-:-Racing de Ferrol
19:00 U. Mutilvera-:-Izarra
Spain - Segunda B Grp. II
16:00 Athletic Bilbao B-:-Fuenlabrada
17:30 Zamudio SD-:-Rayo Majadahonda
18:00 Arenas Getxo-:-SD Amorebieta
Spain - Segunda B Grp. III
17:00 Barcelona B-:-AE Prat
18:00 Llagostera-:-Lleida Esportiu
18:30 Sabadell-:-CE L'Hospitalet
Spain - Segunda B Grp. IV
19:00 La Roda-:-CD El Ejido 2012
Sweden - Superettan
16:00 Dalkurd FF-:-Gefle
Turkey - 1. Lig
14:00 Denizlispor-:-Elazigspor
14:30 Yeni Malatyaspor-:-Goztepe
15:00 Altinordu-:-Sanliurfaspor
17:30 Adana Demirspor-:-Bandirmaspor
Algeria - Ligue 1
18:00 USM Alger-:-CA Batna
18:00 MC Oran-:-JS Kabylie
20:00 JS Saoura-:-MC Alger
Argentina - Primera B Nacional
18:05 Nueva Chicago-:-Guillermo Brown
19:45 Juventud Unida Gualeguaychu-:-Almagro
20:30 Flandria-:-Central Cordoba de Santiago
Argentina - Federal A 2nd Stage - North
02:35FT Club Atletico Mitre0:2Gimnasia y Tiro
21:00 Juventud Antoniana-:-Sportivo Patria
21:00 Union Villa Krause-:-Altos Hornos Zapla
21:00 Union Aconquija-:-CA Chaco For Ever
Argentina - Federal A 2nd Stage - South
21:00 Union de Sunchales-:-Club Cipolletti
21:00 Gimnasia Mendoza-:-Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
21:00 Deportivo Madryn-:-Agropecuario
Argentina - Primera B Metropolitana
17:00 CA Talleres Remedios de Escalada-:-Deportivo Espanol
20:30 Deportivo Riestra-:-Almirante Brown
20:30 Comunicaciones-:-Barracas Central
Azerbaijan - Premier League
14:00 AZAL PFC Baku-:-Zira
14:00 Sumqayit-:-FK Qabala
14:00 FC Kapaz-:-Inter Baku
15:00 FK Neftchi-:-Qarabag FK
Belarus - Premier League
15:00 Naftan Novopolotsk-:-Krumkachy Minsk
17:00 FC Minsk-:-Isloch
18:00 Neman Grodno-:-FK Vitebsk
Bolivia - Primera Division - Apertura Adecuacion
21:00 Real Potosi-:-Universitario
23:15 Jorge Wilstermann-:-Nacional Potosi
Bosnia-Herzegovina - Premier League Championship Group
17:00 FK Krupa-:-Zrinjski Mostar
17:00 Radnik Bijeljina-:-FK Sarajevo
Bosnia-Herzegovina - Premier League Relegation Group
17:00 Celik Zenica-:-FK Mladost Doboj Kakanj
Brazil - Paulista A1 Trophy Interior Playoff
02:00FT Santo Andre1:1Ituano FC
Chile - Primera Division Clausura
01:05FT Universidad de Concepcion1:0Deportes Temuco
17:00 Universidad Catolica-:-Universidad de Chile
20:30 Cobresal-:-Huachipato
23:00 Santiago Wanderers-:-Deportes Iquique
China - Super League
09:30 Liaoning Hongyun-:-Beijing Guoan
09:30 Yanbian-:-Changchun Yatai
09:30 Tianjin Quanjian-:-Jiangsu Suning FC
13:35 Hebei CFFC-:-Tianjin Teda
13:35 Henan Jianye-:-Guangzhou Evergrande
Colombia - Primera A Apertura
22:15 CD Jaguares-:-Patriotas
Cyprus - 1. Division Championship Playoff
15:00 Anorthosis-:-Omonia Nicosia
Cyprus - 1. Division Relegation Playoff
17:00 Doxa Katokopia-:-Aris Limassol
18:00 Karmiotissa Pano Polemidion-:-Ermis Aradippou
Czech Republic - FNL
10:15 Pardubice-:-SK Prostejov
10:15 Zizkov-:-Banik Ostrava
17:00 FK MAS Taborsko-:-Opava
17:00 Vitkovice-:-Usti nad Labem
17:00 FK Varnsdorf-:-Znojmo
Denmark - 2. Division Promotion Group
13:30 Kjellerup-:-Kolding IF
14:00 Brabrand-:-Avarta
14:00 Dalum-:-Broenshoej
15:00 Thisted-:-Marienlyst
15:00 Aarhus Fremad-:-B 93
Denmark - 2. Division Relegation Group
15:00 HIK-:-VSK Aarhus
15:00 Fredensborg BI-:-Jammerbugt FC
15:00 FC Sydvest 05-:-Vejgaard
15:00 Middelfart G og BK-:-Frem
15:00 Naesby-:-Holbaek
15:00 Odder IGF-:-Svendborg
Denmark - Danmarksserien Grp. 4
15:00 Aarhus Fremad-:-Vatanspor
Ecuador - Serie A - Apertura
03:00FT Deportivo Cuenca2:1River Plate
England - National League
13:15 Aldershot Town-:-Braintree Town
13:15 Barrow-:-Dover
13:15 Chester FC-:-Boreham Wood
13:15 Dagenham & Redbridge-:-Woking
13:15 Eastleigh-:-Wrexham
13:15 Gateshead FC-:-Bromley
13:15 Guiseley-:-Solihull Moors
13:15 Macclesfield Town-:-Sutton United
13:15 Maidstone-:-Tranmere Rovers
13:15 Southport-:-Lincoln
13:15 Torquay United-:-North Ferriby United
13:15 York City-:-Forest Green Rovers
England - National League North
16:00 AFC Fylde-:-Worcester
16:00 Telford-:-Harrogate
16:00 Alfreton Town-:-Nuneaton Town
16:00 Brackley Town-:-Stalybridge
16:00 Chorley-:-Halifax Town
16:00 Curzon-:-Boston United
16:00 FC United of Manchester-:-Gainsborough
16:00 Kidderminster Harriers-:-Bradford PA
16:00 Salford City-:-Darlington 1883
16:00 Stockport-:-Gloucester City
16:00 Tamworth-:-Altrincham
England - National League South
16:00 Bath City-:-Welling United
16:00 Bishop's Stortford-:-Truro City
16:00 East Thurrock United-:-Wealdstone
16:00 Eastbourne Borough-:-St.Albans
16:00 Ebbsfleet United-:-Oxford City
16:00 Gosport Borough-:-Whitehawk
16:00 Hampton & Richmond-:-Concord Rangers
16:00 Hemel Hempstead-:-Weston Super Mare
16:00 Hungerford Town-:-Chelmsford
16:00 Margate-:-Maidenhead United
16:00 Poole Town FC-:-Dartford
Finland - Ykkonen
16:00 AC Oulu-:-IF Gnistan
16:00 Haka-:-Honka
16:00 GrIFK Grankulla-:-KPV
18:17 TPS-:-EIF
France - National
15:00 Quevilly-:-Marseille Consolat
Georgia - Erovnuli Liga
14:00 Lokomotivi Tbilisi-:-Chikhura
18:00 Saburtalo-:-FC Shukura Kobuleti
Germany - 3. Liga
14:00 Chemnitzer FC-:-RW Erfurt
14:00 Jahn Regensburg-:-Holstein Kiel
14:00 Hansa Rostock-:-Wehen
14:00 Sonnenhof Gro├časpach-:-Werder Bremen II
14:00 Hallescher FC-:-Magdeburg
14:00 FSV Frankfurt-:-Mainz 05 II
14:00 Aalen-:-Duisburg
14:00 Sportfreunde Lotte-:-Osnabrueck
Germany - Regionalliga Bayern
14:00 SV Seligenporten-:-1860 Muenchen II
14:00 SV Schalding-Heining-:-Greuther Fuerth II
Germany - Regionalliga North
13:00 Wolfsburg II-:-SV Eichede
14:00 Eintracht Norderstedt-:-TSV Havelse
14:00 Luebeck-:-Lupo-Martini Wolfsburg
Germany - Regionalliga Northeast
13:30 ZFC Meuselwitz-:-BFC Dynamo
13:30 Budissa Bautzen-:-FC Schoenberg 95
Germany - Regionalliga Southwest
14:00 Ulm-:-Kickers Offenbach
14:00 Hoffenheim II-:-Koblenz
14:00 Waldhof Mannheim-:-Teutonia Watzenborn-Steinberg
14:00 Elversberg-:-Pirmasens
14:00 Koblenz-:-Saarbruecken
14:00 Hessen Kassel-:-VfB Stuttgart II
14:00 Kaiserslautern II-:-Saarbruecken
Germany - Regionalliga West
14:00 SC Verl-:-Borussia Dortmund II
14:00 Borussia Moenchengladbach II-:-Alemannia Aachen
14:00 Bonner SC-:-SC Wiedenbrueck
14:00 Viktoria Koeln 1904-:-Oberhausen
14:00 RW Essen-:-Sportfreunde Siegen
14:00 SV Roedinghausen-:-FC Koeln II
Greece - Football League
16:00 OFI Crete-:-Apollon Smirnis
Honduras - Liga Nacional - Clausura
23:00 Honduras Progreso-:-Juticalpa
23:00 CD Marathon-:-CD Vida
23:00 CD Olimpia-:-Platense FC
23:00 CD Real Sociedad-:-Real Espana
23:00 Social Sol-:-CD Motagua
India - I-League
15:35 Bengaluru FC-:-Churchill Brothers
15:35 Mumbai FC-:-East Bengal Club
Indonesia - Liga 1
10:00 Bhayangkara Surabaya United-:-PS TNI
13:30 Persib Bandung-:-Sriwijaya FC
13:30 Pusamania Borneo-:-Gresik United
Iran - Persian Gulf Pro League
15:30 Padideh FC-:-Esteghlal
15:30 Paykan-:-Saipa
15:30 Naft Tehran-:-Saba Qom
15:30 Esteghlal Khuzestan-:-Gostaresh Foolad FC
15:30 Persepolis-:-Zob Ahan
15:30 Sepahan-:-Tractor Sazi Tabriz
15:30 Machine Sazi FC-:-FC Mashhad
15:30 Sanat Naft Abadan-:-Foolad Khuzestan
Ireland - 1. Division
20:30 Longford Town-:-Athlone Town
Japan - J. League 2
06:0064' Fagiano Okayama FC0:1Shonan Bellmare
06:0060' Renofa Yamaguchi0:2V-Varen Nagasaki
06:0064' Ehime FC2:0Montedio Yamagata
07:0019' Mito Hollyhock0:0Machida Zelvia
07:0022' Oita Trinita0:1Kyoto Sanga FC
07:0518' Avispa Fukuoka0:0Tokyo Verdy
08:00 JEF United Chiba-:-Tokushima Vortis
08:00 Roasso Kumamoto-:-Yokohama FC
11:00 Matsumoto Yamaga-:-Kamatamare Sanuki
11:00 FC Gifu-:-Zweigen Kanazawa
12:00 Thespakusatsu Gunma-:-Nagoya Grampus Eight
Jordan - Premier League
15:00 Ramtha SC-:-That Ras
17:30 Al-Baqa'a-:-Al-Faisaly
Kazakhstan - Premier League
12:00 Shakhter Karagandy-:-Ordabasy Shymkent
12:00 Tobol Kostanay-:-Irtysh Pavlodar
12:00 Kaisar Kyzylorda-:-FC Astana
13:00 Okzhetpes Kokshetau-:-Aktobe
14:00 Kairat Almaty-:-Akzhaiyk Uralsk
14:00 Taraz-:-Atyrau
Kenya - Premier League
14:00 Muhoroni Youth FC-:-Tusker FC
14:00 Posta Rangers-:-AFC Leopards
14:00 Chemelil Sugar-:-Kariobangi Sharks
14:00 Nzoia Sugar FC-:-SoNy Sugar
Latvia - Virsliga
13:00 SK Babite-:-FS Metta/LU
17:00 FK Liepaja-:-FK Spartaks
Lithuania - A Lyga
12:00 Lietava Jonava-:-Suduva
14:00 Stumbras Kaunas-:-Traku FK
Morocco - Botola Pro
17:00 JSK Chabab Kasba Tadla-:-RSB Berkane
17:00 Raja Casablanca-:-MAT Tetouan
19:30 Hassania Agadir-:-OCK Khouribga
Norway - 2. Divisjon Avd. 2
16:00 Fram-:-Nest Sotra
Paraguay - Division Profesional - Apertura
01:10FT Deportivo Capiata0:1Sol de America
23:00 Luqueno-:-Sportivo Trinidense
Peru - Primera Division Torneo de Verano Grp. A
18:00 Academia Cantolao-:-Union Comercio
20:15 FBC Melgar-:-Alianza Atletico
Peru - Primera Division Torneo de Verano Grp. B
22:30 Deportivo Municipal-:-CD UT Cajamarca
Poland - 1. Division
17:00 GKS Katowice-:-GKS Tychy 71
18:00 Zaglebie Sosnowiec-:-Wisla Pulawy
18:00 Chojniczanka Chojnice-:-Sandecja Nowy Sacz
18:00 Bytovia Bytow-:-Olimpia Grudziadz
18:30 Stomil Olsztyn-:-Pogon Siedlce
19:00 Wigry Suwalki-:-MKS Kluczbork
Poland - 2. Division
14:00 Rakow Czestochowa-:-Blekitni Stargard
16:00 Warta Poznan-:-ROW Rybnik 1964
16:30 Odra Opole-:-Puszcza Niepolomice
17:00 Stal Stalowa Wola-:-Gryf Wejherowo
17:00 GKS Belchatow-:-KS Legionovia Legionowo
17:00 Olimpia Elblag-:-Siarka Tarnobrzeg
17:00 Kotwica Kolobrzeg-:-Olimpia Zambrow
Russia - PFL Zone Center
13:00 Torpedo Moscow-:-Arsenal Tula II
14:00 Zenit Penza-:-Kaluga
16:00FAA FC Oryol0:3Vityaz Podolsk
Russia - PFL Zone South
15:00 Afips Afipsky-:-Druzhba
Saudi Arabia - Premier League
19:50 Al Ittihad-:-Al-Faisaly
19:50 Al-Wehda-:-Al Hilal
19:50 Al Qadasiya-:-Al-Ettifaq
19:50 Al Nassr FC-:-Al Shabab
19:50 Al Khaleej-:-Al Fateh FC
19:50 Al-Taawon-:-Al Batin
Scotland - League Two
16:00 Annan Athletic-:-Montrose
16:00 Arbroath-:-Elgin City
16:00 Clyde-:-Berwick Rangers
16:00 Cowdenbeath-:-Forfar Athletic
16:00 Edinburgh City-:-Stirling Albion
South Africa - Premier Soccer League
15:00 Free State Stars-:-Polokwane City
18:00 SuperSport United-:-Kaizer Chiefs
20:15 Orlando Pirates-:-Chippa United
South Korea - K. League Classic
08:00 Jeonnam Dragons-:-Gangwon FC
08:00 Pohang Steelers-:-Sangju Sangmu
South Korea - K. League Challenge
08:00 Ansan Greeners-:-Seongnam FC
08:00 FC Anyang-:-Busan I'Park
Switzerland - Challenge League
17:45 Winterthur-:-Aarau
17:45 Wohlen-:-Xamax
Thailand - Thai League
12:45 Thai Honda-:-Chonburi
13:00 Ubon UMT FC-:-Sukhothai FC
14:00 Nakhon Ratchasima FC-:-Bangkok United
15:00 Buriram United-:-Sisaket FC
U.A.E. - Arabian Gulf League
16:00 Hatta-:-Al-Jazira
16:00 Al-Ahli-:-Al-Sharjah
18:45 Al-Ain-:-Al-Wahda
Uruguay - Primera Division Apertura
20:30 Cerro-:-Fenix
20:30 Boston River-:-Sud America
20:30 Liverpool FC-:-Juventud de las Piedras
Venezuela - Primera Division - Apertura
21:00 Deportivo Zulia-:-Metropolitanos FC
International - Champions League Final Stage
17:00 Paris SG-:-Barcelona
20:45 Olympique Lyonnais-:-Manchester City
Denmark - 3F Ligaen Championship Group
13:00 Skovbakken-:-Fortuna Hjoerring
14:30 Ballerup-Skovlunde-:-Vejle Boldklub
15:00 Broendby-:-KoldingQ
Denmark - 3F Ligaen Qualification Group
12:00 Naesby BK-:-Varde
12:30 SoenderjyskE-:-Sundby
13:00 Odense Q-:-VSK Aarhus
Norway - Toppserien
15:00 Vaalerenga-:-Arna-Bjoernar